Mon
Mar
02
04:15 PM
Glenlawn Lions
CPET Canadiennes
1
4
Mon
Mar
02
04:15 PM
Springfield Sabres
Murdoch Mackay Clansmen
0
2
Tue
Mar
03
03:15 PM
CPET Canadiennes
Glenlawn Lions
1
4
Tue
Mar
03
04:00 PM
Murdoch Mackay Clansmen
Springfield Sabres
1
2
Tue
Mar
03
04:05 PM
Sanford Sabres
VMC Trojans
1
2
Wed
Mar
04
03:45 PM
River East Kodiaks
Sturgeon Heights Huskies
2
0
Thu
Mar
05
02:30 PM
CSLR Renards
PCI Saints
3
2
Thu
Mar
05
03:15 PM
Springfield Sabres
Murdoch Mackay Clansmen
1
2
Fri
Mar
06
03:30 PM
Sturgeon Heights Huskies
River East Kodiaks
1
3
Fri
Mar
06
04:00 PM
Glenlawn Lions
CPET Canadiennes
1
2

Awards Gala - 2019 Nominees


Congratulations to all Nominees!

Winners will be announced at the WWHSHL Excellence and Leadership Awards April 10, 2019. 

CTV Division A WFP Division B Hire Marketing Division C
Top Scorer Award
Rayley Goetz, Selkirk Royals Kate Stewart, Miles Mac Buckeyes Jaida Silvaggio, CPET Canadiennes
Top Defence Award
Nicole Howorth, St. Mary's Flames Kaylee Doerksen, Beliveau Barracudas Samantha Blackburn, Glenlawn Lions
Kyleigh Johnson, Oak Park Raiders Chloe Gauthier, Lorette Scorpions Rachel Haner, Springfield Sabres
Brooke Johnstone, Selkirk Royals Lily Sousa, SJR Eagles Samantha Onyebuchi, CPET Canadiennes
Top Goaltender Award
Jodi Clifton, Selkirk Royals Rhea Alves, Garden City Gophers Jaylynn Miller, Steinbach Sabres
Abigail Gillis, VMC Trojans Rachelle Jeffrey, Beliveau Barracudas Sarah Pacheco, WKC Wolverines
Caitlyn Pike, Sanford Sabres Emily Marshall, Miles Mac Buckeyes Samantha Robert, Murdoch MacKay Clansmen
Top Rookie Award
Norah Collins, CJS Olympiens Kaitlynn Anderson, River East Kodiaks Jessica Emms, Murdoch MacKay Clansmen
Maia Ehmann, St. Mary's Flames Natasha Lachiver, CSLR Renards Zoe Gering, KE Reivers
Kyleigh Johnson, Oak Park Raiders Emma Pool, CSHC Huskies Reine Stevens, Glenlawn Lions
Top Sportswoman Award
Risa Shatford, Dakota Lancers Lillian Borger, SJR Eagles Madison Gigolyk, Steinbach Sabres
Paige Shwaluk, PCI Saints Mariella Daigneault, CSLR Renards Madison Hopkins, Springfield Sabres
Alexie Siwak, CJS Olympiens Kristen Semenko, Miles Mac Buckeyes Emily Leonard, Glenlawn Lions
MVP Award
Julia Bird, St. Mary's Flames Chloe Litke, Beliveau Barracudas Janelle Darragh, Springfield Sabres
Brooke Collins, CJS Oympiens Hailey Ross, CSHC Huskies Emily Leonard, Glenlawn Lions
Rayley Goetz, Selkirk Royals Kate Stewart, Miles Mac Buckeyes Samantha Robert, Murdoch MacKay Clansmen

RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information